Modlitwy, Różaniec

Różaniec do świętego Pelegrina

Różaniec do św. Pielgrzyma

Módl się do Matki Bożej.

Na krzyżu się módl: WIERZĘ
Na każde duże ziarno módl się:

O, JEZU, UZDROWICIELU I BRACIE, ZA POŚREDNICTWEM ŚWIĘTEGO PELEGRINA, ZMIŁUJ SIĘ NAD MNĄ (ZMIŁUJ SIĘ NAD OSOBĄ, ZA KTÓRĄ SIĘ MODLĘ).

Na każde małe ziarno módl się:

PANIE I BOŻE MÓJ, UZDROWICIELU DUSZY I CIAŁA, DOTKNIJ MNIE, UZDRÓW I UWOLNIJ MNIE OD TEGO CIĘŻKIEGO CIERPIENIA. JEZU, JEZU, JEZU.

Na końcu różańca możesz odmówić:

Święty Pelegrinie, o jak musiałeś być drogi dla Jezusa z powodu swojej wiary i miłości, kiedy uzdrowił cię z ciężkiej i nieuleczalnej choroby raka na nodze. Ja, niegodny stworzenie, przychodzę przed tobą z wielkim zaufaniem do twojego pośrednictwa. Rozdawco Bożych łask, do którego zwracam się w tej wielkiej biedzie i nieszczęściu, przyjdź mi z pomocą, bo wiem, że wielkie łaski są uzyskiwane przez twoje wstawiennictwo. Pokładam wszystkie moje nadzieje w tobie, abyś mi wyprosił łaskę od Boga (wypowiedz swoją potrzebę).

Święty Pelegrinie, mój przyjacielu i bracie, ta łaska umocni moją wiarę, posłuży mojej duszy i zwiększy wielką miłość do Boga. Mój drogi kapłanie i obrońco, wystarczy jedno słowo, a dobry Jezus udzieli potrzebnej łaski. Amen.

Pięć razy: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… (za wszystkich chorych braci i siostry)

Dla większej skuteczności odmów: Litania do świętego Pelegrina

Powiązane wpisy