Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwa przebaczenia

Modlitwa przebaczenia

Panie Jezu Chryste proszę o łaskę przebaczenia. Panie, przebaczam sobie wszystkie moje grzechy, wszystkie moje błędy, wszystkie moje zaniedbania, wszystko, co jest we mnie złe lub co myślę, że jest złe. Szczególnie odpuszczam sobie grzechy przeciw pierwszemu przykazaniu Bożemu, przywoływanie dobrych i złych duchów, czytanie horoskopów, uczęszczanie na narady spirytystyczne, słuchanie wróżb, wróżenie z dłoni, z fasoli, z kawy, przebaczam sobie, że noszę przedmioty, które wierzyłem, że przynoszą szczęście, takie jak płyty, podkowa, 4-listna koniczyna, wybaczam sobie wróżenie i wróżenie.

Odrzucam wszystkie te przesądy i akceptuję Cię jako mojego Pana i Zbawiciela. Napełnij mnie swoim Duchem Świętym. Wtedy wybaczam sobie obrażanie rodziców, picie, branie narkotyków, seks przedmałżeński, cudzołóstwo w małżeństwie, obcowanie z osobami tej samej płci. Wybaczasz mi dzisiaj. Wybaczam sobie aborcję, kradzież, kłamstwo i oszustwo. Wybaczam sobie.
Wybaczam mojej matce, że mnie raniła, obwiniała o wszystko, złościła się na mnie, karała, bardziej kochała moich braci i siostry, mówiła mi, że nic nie wiem, że wyglądam brzydko, głupio, że jestem najgorszym dzieckiem, że dużo ją kosztowałem, że jestem dzieckiem niechcianym, pomyłką, albo to, czego się nie spodziewała.
Wybaczam ojcu wszelki brak wsparcia, brak miłości, brak czułości, brak uwagi, brak czasu, brak zrozumienia, wybaczam mu picie, kłótnie z mamą czy z samymi dziećmi, przebaczam mu karanie mnie, buntowanie się przeciwko nam, opuszczenie domu i rozstanie z mamą, odejście do innych kobiet – dzisiaj mu przebaczam!

Przebaczam moim braciom i siostrom, którzy mnie odrzucili, którzy kłamali na mój temat, nienawidzili mnie, rywalizowali ze mną o miłość rodzicielską, bili mnie, byli wobec mnie niegrzeczni lub sprawiali mi problemy.

Wybaczam mojemu współmałżonkowi brak miłości, brak czułości i wrażliwości, brak wrażliwości, zrozumienia, brak czasu, wsparcia, wybaczam wszystkie błędy, zaniedbania, słabości, słowa, które mnie zdenerwowały lub zraniły. Panie, przebaczam moim dzieciom brak szacunku, posłuszeństwo, brak miłości, brak wsparcia, brak zrozumienia, złe nawyki czy odejście z Kościoła.
Panie, przebaczam wszystkim moim bliskim i krewnym oraz wszystkim ich dzieciom wszystko, co uczynili wbrew miłości, oczerniali moich rodziców, powodowali zamieszanie i niepokoju, doprowadzali moich rodziców do kłótni.

Panie, przebaczam rodzicom mojego współmałżonka, zwłaszcza mojej teściowej (lub teściowej), moim wnukom.
Panie, przebaczam pracownikom, którzy pracowali lub pracują ze mną, którzy się ze mną nie zgadzają, uprzykrzają mi życie, narzucają mi swoją pracę, nie współpracują ze mną, zabierają moją pracę.

A moim sąsiadom należy wybaczyć, Panie, hałas, który robią, imprezy późno w nocy, szczekanie psów, które nie pozwala mi zasnąć, bieganie po okolicy.
Wybaczam wszystkim księżom, zakonnicom, mojej parafii, mojej wspólnocie modlitewnej, przywódcom wspólnoty modlitewnej, mojemu proboszczowi, biskupowi, papieżowi, Kościołowi rzymskokatolickiemu – za cały ich brak wsparcia, wybaczam ich ograniczenie umysłowe, złe nauczanie, brak przyjaźni, że nie wzmocnili mnie tak, jak powinni, że nie natchnęli mnie pobożnością, przebaczam im każde przewinienie – przebaczam im dzisiaj.

Przebaczam każdemu, kto w jakikolwiek sposób mnie skrzywdził – lekarzom, prawnikom i sędziom, politykom i urzędnikom państwowym.
Wybaczam także wszystkim innym urzędnikom – policjantom i kierowcom autobusów, personelowi szpitala, a zwłaszcza tym, którzy zawyżyli mi cenę za swoje usługi.
Wybaczam mojemu pracodawcy, że mnie zaniedbuje, że nie docenia mojej pracy, że jest niemiły, nieostrożny, zły i wrogi.
Przebaczam wszystkim nauczycielom, nauczycielom i profesorom, którzy mnie poniżali, obrażali, zostawiali za karę po szkole.
Wybaczam przyjaciołom, którzy mnie zniechęcali, stracili ze mną kontakt, którzy nie byli przy mnie, kiedy ich potrzebowałam, którzy pożyczali pieniądze i nigdy ich nie zwrócili, którzy plotkowali na mój temat.

Przebaczam wszystkim odpowiedzialnym za niesprawiedliwe struktury społeczne i polityczne, które dotknęły mnie lub moich bliskich pod względem duchowym, psychicznym, fizycznym lub materialnym tylko dlatego, że nie myśleliśmy tak jak ci, którzy mają władzę. Wybaczam im kradzież majątku społecznego i wzbogacanie się kosztem biednych. Wybaczam im prześladowanie wierzących, przesłuchania, więzienia, zakazy wyznawania religii, znęcanie się.

Przebaczam sprawcom i organizatorom zbrodni wojennych, którzy pozbawili mnie, moich bliskich i wiele innych osób dóbr materialnych, honoru, godności ludzkiej, wygnali nas, znęcali się nad nami, strzelali do nas, pozbawili życia, gwałcili i oszpecili.
Panie, proszę szczególnie o łaskę przebaczenia dla tej osoby w moim życiu, która najbardziej mnie zraniła i której myślę, że nigdy nie wybaczę, której jest mi najtrudniej przebaczyć.
Panie, proszę Cię o przebaczenie wszystkich zniewag, jakie wyrządziłem tym osobom, zwłaszcza mojej matce i ojcu oraz mojemu małżonkowi. Dziękuję Ci, Panie, za całą Twoją miłość, która przyszła do mnie przez nich. Amen.

Wszystkie modlitwy można znaleźć tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy