Modlitwy, Różaniec

Różaniec do świętej Rity

różaniec do św. Rity

(Z rozważaniem) Boże, przyjdź mi z pomocą! Panie, pośpiesz się, aby mi pomóc!

1. tajemnica:
Święta Rito, teraz cieszysz się największymi dobrami w niebie, jesteś miłośniczką cierpienia i cierpliwości. Proszę Cię, przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, pomóż mi również, abym przez Twoje wstawiennictwo mogła znosić wszystkie moje cierpienia i trudy z miłością dla naszego Pana Jezusa Chrystusa.
1 x Ojcze nasz
10 x Zdrowaś Maryjo (które niech nam przez wstawiennictwo świętej Rity daje cierpliwość w trudnych chwilach życia. Święta Maryjo, Matko Boża…)
1 x Chwała Ojcu

2. tajemnica
Święta Rito, podążałaś za przykazaniami Jezusa Chrystusa i przebaczyłaś mordercy, a synów zachęcałaś do przebaczenia; proszę Cię, najmilsza orędowniczko i pomocniczko, pomóż również mi, abym mogła przebaczać sercem i duszą.
1 x Ojcze nasz
10 x Zdrowaś Maryjo (które niech nam przez wstawiennictwo świętej Rity daje siłę do przebaczenia i miłości wobec naszych wrogów)
1 x Chwała Ojcu

3. tajemnica
Święta Rito, pozostałaś wdową i przyjęłaś święty klasztor, w którym jest słodkie prawo poświęcenia; pomóż również mi, droga święta, aby każdego dnia coraz bardziej rosnąć duchem i żyć na chwałę Jezusa.
1 x Ojcze nasz
10 x Zdrowaś Maryjo (które niech nam przez wstawiennictwo świętej Rity daje potrzebną czystość duszy i ciała)
1 x Chwała Ojcu

4. tajemnica
Święta Rito, w swoim schronieniu ściśle związana byłaś łańcuchami, postem i cierpieniem dla miłości Pana Jezusa Chrystusa, proszę Cię, pomóż również mi, abym mogła odbywać pokutę, opanować swoje namiętności, żyć i świadczyć o miłości Jezusa.
1 x Ojcze nasz
10 x Zdrowaś Maryjo (które niech nas przez wstawiennictwo świętej Rity uwolni od wszelkiego zła duszy i ciała)
1 x Chwała Ojcu

5. tajemnica
Święta Rito, ta krwawa cierniowa korona, która przeszyła Twoje czoło, jest dla Ciebie niebiańskim źródłem, które łagodzi Twój ból i nagrodą za cierpliwość, którą tak wiele razy okazałaś w swoich życiowych sytuacjach w nagłości i gniewie swojego męża; pomóż również mi, abym miała potrzebną cierpliwość w moim życiu.
1 x Ojcze nasz
10 x Zdrowaś Maryjo (które niech nas przez wstawiennictwo świętej Rity uwolni od wszelkiej nagłości i gniewu)
1 x Chwała Ojcu
Na każde duże ziarno módl się: O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego i doprowadź do raju wszystkie dusze, szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Znajdź pełną listę koronek tutaj: Różaniec

Powiązane wpisy