Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwy na Wigilię Bożego Narodzenia

Modlitwy w Wigilię Bożego Narodzenia

Modlitwa na Wigilię Bożego Narodzenia

Drogi Boże, pomóż mi doświadczyć cudu Bożego tej świętej nocy. Pozwól mi poczuć respekt dla ostatecznego daru, który dałeś ludzkości. Wyciągnij rękę, abym mógł dostrzec Twoją cudowną obecność ze mną. Pomóż mi dostrzec codzienne cuda Twojego działania w tej najpiękniejszej porze roku.

Niech światło nadziei, które oferujesz, pomaga mi pokonać moje obawy i naprawdę wierzyć w Ciebie. Światło przenikało przez ciemność nocy, gdy aniołowie ogłaszali narodziny Jezusa Chrystusa w pierwsze Boże Narodzenie. Patrząc na światła bożonarodzeniowe tej nocy, doświadczam cudu tej Wigilii, kiedy pasterze otrzymali tę radosną nowinę od Twoich posłańców. Niech każda zapalona świeca w moim domu przypomina mi, że jesteś światłością świata.

Gdy będę wieczorem na zewnątrz, przypomnij mi, aby spojrzeć na niebo. Niech gwiazdy, które widzę, pomogą mi pomyśleć o cudownej Gwieździe Betlejemskiej, która prowadziła ludzi do Ciebie. W tej Wigilii, niech widzę was w nowym świetle.

Gdy będę delektować się jedzeniem świątecznym, natchnij mnie, aby „spróbować i zobaczyć, że Pan jest dobry” (Psalm 34:8). Przypomnij mi o Twojej nieskończonej kreatywności, hojności i dobroci. Dziękuję za ludzi wokół stołu ze mną tej świętej nocy. Błogosław nas wszystkich, gdy razem świętujemy.

Amen.

Rodzinna modlitwa w Wigilię przed snem

Szczęśliwych urodzin, Jezusie!

Dziękujemy Ci, że przyszedłeś z nieba na ziemię, aby ocalić świat. Dziękujemy Ci, że jesteś teraz z nami przez Ducha Świętego. Panie, Twoja miłość sprawiła, że jesteś z nami. Pomóż nam wspólnie odpowiedzieć na Twoją wielką miłość. Pokaż nam, jak możemy kochać siebie nawzajem i Ciebie jeszcze bardziej. Natchnij nas, aby wybierać słowa i czyny odzwierciedlające Twoją nieskończoną mądrość. Gdy popełnimy błąd, pomóż nam się z nich uczyć i prosić o przebaczenie od Ciebie i tych, których zraniłyśmy. Jeśli inni nas zranią, nie pozwól, by gorycz się w nas zakorzeniła, ale pomóż nam przebaczyć im z Twoją pomocą, jak nas do tego zachęcasz. Daj nam pokój w naszym domu i we wszystkich naszych relacjach.

Prowadź nas, abyśmy mogli podejmować najlepsze decyzje i realizować Twoje dobre cele dla naszego życia. Pomóż nam zauważyć znaki Twojego działania w naszym wspólnym życiu. Napełnij nas nadzieją na lepszą przyszłość.

Gdy przygotowujemy się do snu tej świętej nocy, powierzamy Ci wszystkie nasze troski i w zamian prosimy o pokój. Natchnij nas przez nasze sny tej Wigilii. Kiedy obudzimy się jutro rano Bożego Narodzenia, niech będzie dla nas wielką radością.

Amen.

Modlitwa dziękczynna na Wigilię

Wspaniały Zbawicielu, dziękuję Ci, że zstąpiłeś na ziemię, aby ocalić świat.

Twoim odkupicielskim życiem na ziemi, które rozpoczęło się w Wigilię i zakończyło na krzyżu, umożliwiłeś mi – i całej ludzkości – połączenie się z Bogiem na wieczność. Bez Twojego związku z nami nadal bylibyśmy zagubieni w grzechu. Dzięki Tobie jesteśmy wolni – wolni żyć w wierze, a nie w strachu.

Nieopisaną wdzięczność odczuwam za wszystko, co robisz, aby ocalić moją duszę od śmierci i dać mi życie wieczne, Jezu.

Dziękuję Ci za to, że mnie kochasz, przebaczasz i prowadzisz.

Tej Wigilii świętujemy radosną nowinę Twojego narodzenia, wspominając, że aniołowie ogłosili to pasterzom. Myślimy o Twojej inkarnacji i chwalimy ją, jak to robiła Twoja matka ziemska, Maryja. Szukamy Cię i oddajemy Ci cześć, jak to czynili mędrcy. Dziękujemy Ci za Twoją zbawczą miłość, dziś wieczorem i zawsze.

Amen.

Całą listę odpowiednich modlitw znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy