Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwy za małżeństwo

Modlitwy za małżeństwo

Czy wydaje się Wam, że Wasz małżeństwo wygasa lub też dopiero co wstąpiliście w związek małżeński i pragniecie dodatkowego błogosławieństwa?

Modlitwa do Ojca, Syna i Ducha Świętego o małżeństwo:

Modlitwy za małżeństwo

Modlitwa o szczęśliwe małżeństwo

Boże, najpiękniejsze, co możemy o Tobie powiedzieć, to: Ty jesteś miłością.

Cała miłość na tej ziemi to tylko odzwierciedlenie Twojej miłości. Możemy osiągnąć prawdziwe szczęście, sprawiając radość innemu i głęboko odczuwając szczęście płynące od drugiej osoby.

Dziękujemy Ci, że całym naszym istnieniem możemy obdarzać siebie miłością, gdy należymy do siebie w małżeństwie. Ocal nas od egoizmu.

Pozwól nam zawsze mierzyć naszą miłość Twoją miłością.

Amen.

Zdrowaś Maryjo…

Modlitwa za tych, którzy cierpią w małżeństwie

Boże miłości i dobroci, w swoich modlitwach polecamy Tobie wszystkich tych, którzy w swoim życiu małżeńskim niosą ciężki krzyż niezrozumienia, oszustwa, znęcania się, goryczy, bólu i cierpienia, zawsze pozostając wiernymi swojemu ślubnemu przysięganiu.

Niech w Twoim krzyżu znajdą pocieszenie, a w Twoim zmartwychwstaniu swoją nagrodę. Nieustannie umacniaj ich mocą Twojej łaski i Słowem pocieszenia. Niech wierzą w owoce swoich modlitw, wierząc w lepsze jutro, które im obiecujesz.

Amen.

Chwała Ojcu…

Modlitwa za małżeństwo w kryzysie

Ojcze niebieski, nigdy nie przyszło mi na myśl, że możemy sobie tyle smutku przysparzać.

Zawsze dostrzegam, jak trudno jest kochać i jak jesteśmy słabi. Pomóż nam wybaczać sobie nawzajem. Daj nam poznać, co zrobiliśmy źle.

Pozwól nam zawsze odnajdywać drogę prowadzącą do siebie nawzajem. Nie pozwól, by miłość się marnowała, lecz by rosła. Pomóż nam, Panie, aby każdego dnia zaczynać na nowo.

Amen.

Ojcze nasz…

Całą listę odpowiednich modlitw znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy