Modlitwy, Nowenna

Nowenna Matki Bożej rozwiązującej węzły

Novenna Matki Bozej ktora rozwiazuje wezly

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły jest ulubionym nabożeństwem papieża Franciszka. Podczas pobytu w Niemczech, gdy był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires, zachwycił go obraz Matki Boskiej „rozwiązującej węzły na wstędze życia małżeńskiego” i wydarzenie z nim związane. Od tego czasu zaczął szerzyć to nabożeństwo na różne sposoby.

Szczególny impuls do szerzenia tej pobożności na skalę światową nastąpił po jego wyborze na papieża, kiedy podczas katechezy 12 października 2013 r. na Placu św. Piotra w Rzymie mówił o Dziewicy Maryi jako o Tej, która rozwiązuje bolesne węzły naszego życia. Zwracając w ten sposób uwagę na stosunkowo mniej znane nabożeństwo do Matki Bożej rozwiązującej węzły, zwrócił przy tej okazji uwagę: „Wszyscy mamy jakieś węzły i wszyscy możemy powiedzieć w sercu: «Ojcze, moich węzłów nie da się rozwiązać» „Niewłaściwie jest tak mówić. Wszystkie węzły naszego serca i każdy węzeł sumienia można rozwiązać.

Czy proszę Maryję, aby pomogła mi zaufać miłosierdziu Boga, rozwiązać węzły, zmienić się?”

Jak się modlić:

– przeżegnaj się

pomódl się o akt pokuty (z całego serca żałuję, że Cię obraziłem…)

wezwanie do Ducha Świętego (Przyjdź, Stwórco Ducha Świętego)

wyznanie wiary

odmów pierwsze 3 dziesiątki różańca

– przeczytaj medytację na ten dzień nowenny

– odmów ostatnie 2 dziesiątki różańca

– modlitwa do „Maryi, która rozwiązuje węzły”

– litanie

biblijna Litania do Matki Bożej

Modlitwa do „Maryi, która rozwiązuje węzły” (odmawiana każdego dnia nowenny, po różańcu i przed litanią)

Dziewico Maryjo, Matko pięknej miłości, Matko, która nigdy nie opuściła żadnego dziecka proszącego o pomoc, Matko, której ręce nieustannie pracują dla Twoich umiłowanych dzieci, ponieważ są wypełnione Bożą Miłością i nieskończonym Miłosierdziem, które wypływa z Twojego serca, zwróć swoje spojrzenie pełen współczucia dla menu. Zobacz węzły, które dławią moje życie. Znasz moje kłopoty i smutki. Wiesz, jak bardzo te węzły mnie paraliżują. Maryjo, Matko, której Bóg powierzył obowiązek rozwiązywania węzłów życia swoich dzieci, oddaję moje życie w Twoje ręce. Nikt, nawet Zły, nie jest w stanie odebrać Twojej miłosiernej pomocy. Nie ma w Twoich rękach „węzła”, którego nie mogłaby rozwiązać.

Matko wszechmogąca, przez Twoją łaskę i moc Twojego wstawiennictwa u Twojego Syna Jezusa, mojego Odkupiciela, przyjmij dzisiaj ten „węzeł”. . . (nazwij go, jeśli to możliwe).

Na chwałę Bożą, błagam, rozwiąż go na zawsze. Ufam ci! Jesteś wyjątkowym Pocieszycielem, którego dał mi Bóg, jesteś Twierdzą moich słabych sił, bogactwem mojej nędzy, wyzwoleniem od wszystkiego, co przeszkadza mi być z Chrystusem.

Odbierz mój telefon. Trzymaj mnie, prowadź mnie, chroń mnie. Jesteś moją bezpieczną przystanią!

„Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną!

  1. dzień

Umiłowana Matko, Święta Maryjo, która rozwiązujesz węzły dławiące Twoje dzieci, wyciągnij do mnie swoje miłosierne ręce. Dziś oddaję w Wasze ręce ten węzeł. . . (wymień go, jeśli to możliwe) i wszystkie negatywne konsekwencje, jakie spowodował w moim życiu. Oddaję Ci ten węzeł, który mnie dręczy, który czyni mnie nieszczęśliwą i uniemożliwia mi zjednoczenie się z Tobą i Twoim Synem Jezusem, moim Zbawicielem. U Ciebie uciekam się, Maryjo, która rozwiązujesz węzły, bo pokładam w Tobie ufność i wiem, że nigdy nie pogardzisz grzesznikiem, który prosi Cię o pomoc. Wierzę, że uda Ci się rozwiązać ten węzeł, bo Jezus dał Ci całą moc. Ufam Ci, że rozwiążesz ten węzeł, bo jesteś moją Matką. Wiem, że to zrobisz, bo kochasz mnie tą samą miłością, co Bóg. Dziękuję moja kochana Mamo! „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Kto szuka łaski, znajdzie ją w rękach Maryi.

  1. dzień

Maryjo, umiłowana Matko, źródło wszelkich łask, moje serce zwraca się do Ciebie. Wyznaje, że jestem grzesznikiem i potrzebuję Twojej pomocy. Przez swój egoizm, złość, brak hojności i pokory często zaniedbywałam łaski, które od Was otrzymałam. Zwracam się dziś do Ciebie, „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, abyś wyprosiła u mnie u swego Syna Jezusa czystość serca, pokorę i ufność. Będę każdego dnia praktykował te cnoty. Dam ci je jako dowód mojej miłości do ciebie. Oddaję ten węzeł w Twoje ręce. . . (wymień go, jeśli to możliwe), który przeszkadza mi, aby chwała Boża objawiła się we mnie. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Okazuj Bogu każdą chwilę dnia z Maryją

  1. dzień

Maryjo, pośredniczko wszelkich łask, Królowo Nieba, której ręce przyjmują i rozdzielają wszystkie skarby Króla, zwróć na mnie swoje miłosierne oczy. Składam ten węzeł mojego życia w Twoje święte ręce. . . każda nienawiść, każde złe wspomnienie, które jest jej przyczyną. Boże Ojcze proszę o przebaczenie wszystkich moich grzechów. Pomóż mi teraz przebaczyć wszystkim ludziom, którzy świadomie lub nieświadomie spowodowali dla mnie ten „węzeł”. Przed Tobą, ukochana Matko, i w imię Twojego Syna Jezusa, mojego Zbawiciela, tak bardzo znieważonego, a który umiał przebaczać, przebaczam teraz wszystkim ludziom. . . i ja też sobie wybaczam, na zawsze. Dziękuję Ci, „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, za rozwiązanie „węzła” nienawiści (gniewu) w moim sercu i „węzła”, który Ci teraz pokazuję. Amen. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Kto pragnie miłosierdzia, powinien zwrócić się do Maryi.

  1. dzień

Najdroższa Matko, która przyjmujesz wszystkich, którzy Cię szukają, zmiłuj się nade mną. Oddaję ten „węzeł” w Twoje ręce. . . niepokoi mnie to, że mam spokój, paraliżuje moją duszę, przeszkadza mi pójście do mojego Pana i oddanie mojego życia w Jego służbę. Rozwiąż ten „węzeł” mojego życia, moja Matko. Proś Jezusa o uzdrowienie mojej sparaliżowanej wiary, którą niszczą przeszkody na drodze. Chodź ze mną, najdroższa Mamo, abym uświadomiła sobie, że te przeszkody są tak naprawdę przyjaciółmi, abym przestała szemrać, abym w każdej chwili nauczyła się dziękować i radować się, powierzając wszystko Twojej mocy. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Maryja jest Słońcem, od którego cały świat otrzymuje ciepło.

  1. dzień

„Matko, która rozwiązujesz węzły”, hojna i pełna współczucia, zwracam się do Ciebie, aby jeszcze raz przekazać Ci ten „węzeł”. . . Proszę, obdarz mnie mądrością Bożą, abym w świetle Ducha Świętego mógł rozwiązać wszystkie te trudności. Nikt nigdy nie widział cię wściekłego; wręcz przeciwnie, Twoje słowa były zawsze pełne łagodności. Uwolnij mnie od smutku, złości i nienawiści, które stworzył we mnie ten węzeł. Najdroższa Matko, daj mi swoją łagodność i mądrość, abym nauczyła się myśleć o wszystkim w ciszy serca. Podobnie jak to zrobiłeś w sprawie Duchów, wstawiaj się za mną u Jezusa, abym otrzymał nowe wylanie Ducha Świętego w moim życiu. Duchu Boży, zstąp na mnie!

  1. dzień

Królowo Miłosierdzia, oddaję Ci ten „węzeł” mojego życia. . . i proszę Cię, daj mi serce, które potrafi być cierpliwe, dopóki nie rozwiążesz tego „węzła”. Naucz mnie słuchać Słowa Bożego, spowiadać się, przyjmować komunię, w końcu zostać ze mną. Przygotuj moje serce do świętowania z aniołami łaski, której mi udzielisz. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Cała jesteś piękna, Mario, i nie ma w Tobie grzechu.

  1. dzień

Matko Najczystsza, zwracam się dziś do Ciebie: proszę o rozwiązanie tego „węzła” w moim życiu. . . i uwolnij mnie od wpływu Złego. Bóg powierzył Ci wielką władzę nad wszystkimi demonami. Dziś wyrzekam się demonów i wszelkich więzi jakie z nimi łączyłem. Oświadczam, że Jezus jest moim jedynym Zbawicielem, moim jedynym Panem. „Maria, która rozwiązuje węzły” nadepnęła Szatanowi na głowę. Zniszcz pułapki, które stworzyły te węzły w moim życiu. Dziękuję kochana Mamo. Panie, uwolnij mnie swoją Najdroższą Krwią! „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Jesteście chwałą Jerozolimy, jesteście dumą naszego ludu!

  1. dzień

Maryjo, Matko Boża, Dziewico Najświętsza, bogata w miłosierdzie, zmiłuj się nad swoim dzieckiem i rozwiąż ten „węzeł”. . . w moim życiu. Odwiedź mnie, tak jak odwiedziłeś Elżbietę. Przyprowadź mi Jezusa, który przyniesie mi Ducha Świętego. Naucz mnie praktykować cnoty: odwagę, pokorę, wiarę i niczym Elżbieta otrzymać Ducha Świętego. Chcę, żebyś była moją Matką, moją Królową i moją przyjaciółką. Oddaję Ci moje serce i wszystko, co do mnie należy: mój dom, moją rodzinę, moje dobra zewnętrzne i wewnętrzne. Należę do Ciebie na zawsze. Włóż we mnie swoje serce, abym mógł zrobić wszystko, co Jezus mi każe. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Chodźmy więc pełni ufności do Tronu Miłosierdzia!

  1. dzień

Matko Święta, nasza Prawniczko, Ty, która rozwiązujesz „węzły”, przyszedłem dzisiaj, aby podziękować Ci za chęć rozwiązania tego „węzła”. . . w moim życiu. Znasz smutek, jaki mnie spotkał. Dziękuję Ci Matko moja, że ​​w swoim miłosierdziu osuszyłaś łzy z moich oczu. Dziękuję za przyjęcie mnie w swoje ramiona i umożliwienie otrzymania kolejnej łaski od Boga. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, moja ukochana Matko, dziękuję Ci za rozwiązanie węzłów w moim życiu. Okryj mnie swoim płaszczem miłości, miej mnie pod swoją opieką, napełnij mnie swoim pokojem. „Maryjo, która rozwiązujesz węzły”, módl się za mną! Maria jest matką nadziei, kobietą, która słucha, która jest zawsze obecna.

Całą listę nowenn znajdziesz tutaj: Nowenna

Powiązane wpisy