Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwa do św. Józefa

Cudowna modlitwa do św. Józefa

O Święty Józefie, którego opieka jest tak wielka, tak silna, tak bezpośrednia przed Bożym tronem, powierzam Tobie moje potrzeby i pragnienia.

O Święty Józefie, pomóż mi swoim potężnym wstawiennictwem wyprosić dla mnie od Twojego Syna Dziewiczego wszystkie duchowe błogosławieństwa, przez Jezusa Chrystusa, Naszego Pana, tak aby, będąc związany/a z Twoją niebiańską mocą, mogłem/mogłam wyrazić moją wdzięczność i szacunek Najukochańszemu Ojcu. O Święty Józefie, nigdy nie będę mógł/mogła się zmęczyć patrząc na Jezusa, jak śpi w Twoich ramionach.

Nie odważam się podejść, gdy On odpoczywa w pobliżu Twojego serca.

Przytul Go w moim imieniu i pocałuj Jego delikatną Głowę za mnie, i poproś Go, aby mi odwzajemnił pocałunek, gdy wydam ostatni oddech. Święty Józefie, opiekunie umierających, módl się za nami. Amen.

Tradycja głosi, że ta modlitwa do św. Józefa została odnaleziona pięćdziesiąt lat po narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Papież Juliusz II w 1505 roku wysłał tę modlitwę do cesarza Karola, który wówczas wyruszał na wojnę. Tradycja mówi, że każdy, kto odmawia tę modlitwę, nie spotka nagła śmierć bez odpuszczenia grzechów, oraz że ci, którzy się modlą, nie mogą wpaść w ręce wroga ani zostać pokonanymi w bitwach życia.

Znajdź kompletną listę modlitw okolicznościowych tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy