Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Molitwa do św. Antoniego we wtorki o wstawiennictwo

Modlitwa do św. Antoniego we wtorki o wstawiennictwo

Święty Antoni, wielki święty i cudotwórco, z wiarą i nadzieją zwracamy się do Ciebie i Twojego świętego wstawiennictwa u Boga. Swoim wiernym naśladowaniem Jezusa Chrystusa, swoim pokorą, czystością, sprawiedliwością, pokornością, miłością i innymi chrześcijańskimi cnotami, swoją wyjątkową świętością, zasłużyłeś na wieczną chwałę u Boga i ludzi. Pokazałeś nam tym samym drogę i przykład, jak naśladować naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Byłeś już za swojego ziemskiego życia tak drogi Bogu, że Jezus zstąpił w postaci dziecka do Twoich ramion i mogłeś tajemniczo rozmawiać z Nim, patrząc na Niego swoimi oczami. Teraz jesteś Mu jeszcze droższy w niebie.

Prosimy Cię, oręduj za nami u dobrego Boga.

Przede wszystkim zalecamy Ci potrzeby Kościoła w naszym narodzie i na całym świecie; zalecamy Ci wszystkich kapłanów, aby skutecznie głosili ludziom Radosną Nowinę i prowadzili ich do prawdziwego pokoju w Bogu; następnie wszystkich naszych zakonników i zakonnice, aby poświęcali się dla Chrystusa i bliźniego; wszystkie nasze rodziny, aby żyły zgodnie z Bożym prawem w jedności i miłości; naszą młodzież, aby wytrwała w świętych ideałach; naszych starców, chorych i wszystkich cierpiących, aby cierpliwie nieśli swój krzyż za Jezusem; umierających, aby umarli w łasce Bożej, i zmarłych, aby radowali się wiecznym światłem nieba. Zalecam Ci siebie, swojego małżonka i swoje dzieci. Zalecam Ci swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. (Dodaj modlitewne zalecenia, jakie Duch Święty Ci podpowie,..)

Przez Ciebie niech będzie wieczna chwała i uwielbienie Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu: „Wspaniały jest Bóg w swoich świętych miejscach!”

Amen.

Kompletną listę odpowiednich modlitw znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy