Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwa przeciwko strachowi i panice

Modlitwa przeciwko strachowi i panice

Panie, przychodzę do Ciebie

Panie, przychodzę do Ciebie i dziękuję Ci, że zbliżasz się do mnie, gdy ja zbliżam się do Ciebie. Myśl, że myślisz o mnie – wypełnia moją duszę. Ale Panie, dzisiaj mój duch jest ciężki, a moje ciało słabe. Nie mogę już dłużej znosić ciężaru tego niepokoju i paniki. Przyznaję, że nie mogę przejść przez to sama. Proszę, pomóż mi w walce z bardzo aktywnym wrogiem, który próbuje zachwiać moją wiarę i oddzielić nas. Pomóż mi trwać mocno w Tobie. Wzmocnij te zmęczone kości i przypomnij mi prawdę, że ten ból i panika nie będą trwać wiecznie. Miną.

Napełnij mnie swoją radością, pokojem i wytrwałością, Ojcze. Odnów moją duszę i złam łańcuchy lęku i paniki, które mnie więżą. Wierzę w Ciebie w czasie paniki i wiem, że masz moc, by to wszystko zabrać. Ale nawet jeśli tego nie zrobisz, wiem, że nie muszę być niewolnikiem mojego strachu. Mogę odpocząć w cieniu Twoich skrzydeł, powstać i zwyciężyć dzięki Twojej mocnej sile. W imię Jezusa, amen.

I tak podnoszę ręce do nieba, czując, jak ciężary się podnoszą, oddając wszystko Jemu. Wdycham nową nadzieję, a nowa siła wzrasta.

Wyobrażam sobie, jak Bóg ratuje mnie z niespokojnych, niespokojnych wód, unosząc mnie w powietrze na chmurze doskonałego pokoju. Jeśli pozwolę Mu mnie unieść, w Nim mogę pokonać panikę za każdym razem, gdy się pojawi.

Modlitwa w obliczu strachu

Twoja modlitwa przeciwko strachowi może wyglądać tak:

Panie, Ty jesteś dobrym Ojcem. Twoja miłość i troska o nas są nieograniczone. Troszczysz się o mnie bardziej niż ja mogę się o siebie troszczyć, bez względu na to, jak bardzo się staram.

Jesteś Wszechmocny – jesteś zdolny chronić mnie przed absolutnie wszystkim, co może mi się przydarzyć na mojej drodze. Panie, przyznaję, że czasami zapominam o tych prawdach. Przyznaję, że czasami wierzę, że jestem sam i bez ochrony.

Panie, wiem, że to jest kłamstwo, które sobie wmawiam, i że jedyną rzeczą, jaką to kłamstwo robi, jest wprowadzanie mnie w niepokój i strach. Teraz żałuję tego niepokoju i strachu. W końcu wiem, że niepokój i strach wynikają z braku zaufania Tobie i braku wiary w Twoją dobroć, którą mi dajesz.

Pomóż mi, abym mógł Ci zaufać i żyć prawdą, która mówi, że zawsze jesteś blisko, zawsze mnie chronisz i zawsze dbasz o każdy krok w moim życiu. Dziękuję Ci, Panie, za całą tę ogromną miłość, którą mi okazujesz. W imię Jezusa, amen.

Krótka modlitwa przeciwko strachowi

Boże, Ty nie dałeś mi ducha strachu. Przyjdź i zastąp mój strach swoją mocą i miłością i obdarzaj mojemu umysłowi pokój, abym mógł Cię chwalić każdego dnia. Amen.

Modlitwa o uwolnienie od strachu

Modlitwa o uwolnienie od strachu jest przeznaczona dla wszystkich, których ataki strachu chcą uwięzić i uniemożliwić im podążanie przez życie w wierze.

Każdy czasami odczuwa strach. Istnieją wielkie strachy, których jesteśmy bardzo świadomi, i małe, których może nawet nie zdajemy sobie sprawy, że je mamy.

Bardzo ważne jest zrozumienie, czym jest strach i jak działa przeciwko nam, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, może nas powstrzymać w wielu rzeczach, co oznacza, że nie spełnimy naszego celu w życiu.

Modlitwa o uwolnienie od strachu

Drogi Boże, wszechmocny Królu i Zbawicielu, przychodzę w Twoją obecność i otwieram moje serce. Przyznaję Ci, że strach stale przenika moje myśli. Chce mnie oszukać i kontrolować moje emocje i moje działania.

Dlatego proszę Cię, abyś obdarzył mnie pokojem. Niech ten strach zniknie. Uspokój moje myśli i emocje i otwórz moje serce na Twój pokój. Pomóż mi nie żyć w strachu. Usuń całe niepokoje, które mnie dręczą. Jesteś skałą mojego życia, moją twierdzą i moją siłą, gdy jestem słaby.

Pomóż mi wierzyć w Ciebie w każdej sytuacji, wiedząc, że trzymasz przyszłość i że wszystko działa razem na moje dobro.

Z Tobą jestem silny i zło nie może mi zaszkodzić. Przejmij kontrolę, kieruj moimi myślami i działaniami. Pomóż mi odpocząć w Tobie i ufać Tobie, gdy przechodzę przez ten złamany świat. W imię Jezusa, amen!

Całą listę odpowiednich modlitw znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy