Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwa, aby dziecko mówiło

Modlitwa za przemówienie dziecka

Modlitwa, aby dziecko mówiło, sprawi, że Twoje dziecko stanie się świadome tego, co wypływa z jego/jej ust, i obdarzy je odwagą do szukania pojednania, jeśli popełnią błąd.

Modlitwa, aby dziecko mówiło

Ojcze, Twoje Słowo mówi nam, gdzie jest wiele słów, tam nie ma grzechu. Proszę Cię, spraw, aby moje dziecko było świadome tego, co wypływa z jego/jej ust, nadając im dyskrecję, aby rozważyć swoje myśli przed wypowiedzeniem jakiegokolwiek słowa.

Niech z waszych ust nie wychodzi żadne złe słowo, lecz tylko dobre, które buduje i jest pomocne innym według potrzeby, aby dostarczać łaskę słuchającym! (List do Efezjan 4,29)

Podobnie niech będzie z bezwstydem, głupim gadaniem czy nieprzyzwoitymi żartami, które są niestosowne, lecz raczej z wdzięcznością. (List do Efezjan 5,4)

Jeśli staną przed kuszeniem, aby ulegać nieprzemyślanym, niesprawdzonym słowom, powstrzymaj ich przypomnieniem, że „kto strzeże swoich ust i języka, strzeże swojego życia przed nieszczęściem” (Przysłów 21:23).

Ojcze, z mądrością, proszę Cię, abyś zachęcił każde dziecko do mówienia prawdy w miłości, nawet gdy jest to trudne. Jeśli wyrządzili szkodę słowami, obdarz ich odwagą i pokorą, aby szukali pojednania.

Ojcze, gdy nie wiedzą, co powiedzieć lub jak się odpowiednio wyrazić, umocnij ich pokojem, uspokajając ich, aby werbalizowali swoje najgłębsze myśli i walki.

Wreszcie, Ojcze, proszę Cię, abyś postawił straż na ustach moich dzieci i odnowił ich serca i umysły, aby słowa z ich ust i myśli ich serca były Tobie miłe, o Panie.

Przez Chrystusa, Pana naszego, Amen.

Całą listę odpowiednich modlitw znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy