Modlitwy, Modlitwy do swietych

Modlitwa do świętej Agaty

Modlitwy do świętej Agaty

O św. Agacie O św. Agacie, która jest czczona 5 lutego, istnieje wiele legend, a tradycja mówi, że urodziła się w bogatej szlacheckiej rodzinie w III wieku oraz że podczas prześladowań Decjusza zarządca Kwintian zmuszał ją do wyrzeczenia się chrześcijaństwa i bycia jego kochanką, ale ponieważ nie chciała tego zrobić, obcięto jej piersi i wrzucono do ognia.
Później również ją wrzucono do ognia, jednak wybuchło trzęsienie ziemi, w którym zginęli jej oprawcy, natomiast Kwintian uciekł. Zmarła 5 lutego 251 roku.
Święta Agata jest patronką chorób piersi (raka piersi), bezpłodności, trzęsień ziemi, ofiar gwałtu i innych tortur, a tego dnia obchodzą imieniny nie tylko Agata, ale także Jagoda i Dobrawa.
O św. Agato, świętujemy twoją wiarę, godność i męczeństwo. Ochroń nas i zachęcaj do pokonania wszelkich niedoli.
O, św. Agato, dziewico i męczennico, łaskawie udziel nam, którzy czcimy twoją ofiarę, łaski, które prosimy (wypowiedz intencję). Amen.

Modlitwa do Boga Ojca za wstawiennictwem św. Agaty
Panie Boże, obdarzyłeś niebiańskimi łaskami św. Agatę. Wysłuchaj modlitw tych, którzy pamiętają o jej życiu i szukają jej wstawiennictwa w swoich potrzebach (wypowiedz intencję). Pomóż nam naśladować jej cnoty i cieszyć się wieczną radością z nią w niebie.
Amen.

Nowenna do św. Agaty
O, św. Agato, która odrzuciłaś dobrobyt i niechciane zaloty, która cierpiałas ból i tortury, aby pozostać wierna Panu, świętujemy twoją wiarę, godność i męczeństwo.
Ochroń nas przed gwałtem i inną przemocą, strzeż nas przed rakiem piersi i innymi chorobami kobiecymi, i zachęcaj nas do pokonania wszelkich niedoli i prób.

Modlitwa do św. Charbela: Modlitwa do św. Charbela


Znajdź pełną listę modlitw do świętych tutaj: Modlitwy do świętych

Powiązane wpisy