Modlitwy, Modlitwy do swietych

Modlitwa papieża Franciszka do Matki Bożej

Modlitwa papieża Franciszka do Matki Bożej

Święty Jerzy przez lata stał się patronem wielu dziedzin życia, a szczególnie przypisywano mu ochronę przed chorobami zakaźnymi, niebezpieczeństwami na morzu, wojną, sądem i zagrożeniami życiowymi. Jest również patronem ziemi, plonów, zieleni, zwierząt, pasterzy, rolników, krzyżowców, żołnierzy i wszystkich zawodów związanych z wojną.

Wierny sługo Boży i niezwyciężony męczenniku, Święty Jerzy! Otwarcie i z zapałem odpowiedziałeś na dar wiary od Boga. Zapałem miłości do Jezusa Chrystusa, odważnie walczyłeś przeciwko pysze, kłamstwu i oszustwu. Ani ból, ani męka, ani miecz, ani śmierć nie mogły cię oddzielić od naśladowania Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii.
Maryjo, ty nieustannie przyświecasz w naszej podróży jako znak zbawienia i nadziei. Powierzamy tobie siebie, Zdrowie chorych, która przy Krzyżu była blisko cierpienia Jezusa, zachowując mocno swoją wiarę.
Ty, „Zbawicielko ludu rzymskiego”, wiesz czego nam potrzeba i wierzymy, że zapewnisz nam wszystko, czego potrzebujemy, tak jak w Kanie Galilejskiej, radość i świętowanie mogą powrócić po momencie próby.
Pomóż nam, Matko Bożej Miłości, zbliżyć się do woli Ojca i czynić wszystko, o czym mówi nam Jezus, Ten, który wziął nasze cierpienia na siebie, nosił nasze bóle, aby poprzez Krzyż doprowadzić nas do radości Zmartwychwstania.
Szukamy schronienia pod twoją opieką, o Święta Matko Boża. Nie gardź naszymi błaganiami – nami, którzy jesteśmy wystawieni na próbę – i wybaw nas od wszelkiego niebezpieczeństwa. O sławna i błogosławiona Dziewico! Amen!

Kompletną listę modlitw do świętych znajdziesz tutaj: Modlitwy do świętych

Powiązane wpisy