Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Modlitwa, która jest odmawiana w święto Świętego Antoniego

Modlitwa, która jest odmawiana w święto Świętego Antoniego

Święty Antoni, wielki święty i cudotwórco, z wiarą i ufnością zwracamy się do Ciebie i Twojego świętego wstawiennictwa u Boga dzisiaj, w dniu Twojego błogosławionego przejścia i przejścia do wiecznego życia w niebie.

Swoim wiernym naśladowaniem Jezusa Chrystusa, swoim posłuszeństwem, czystością, sprawiedliwością, pokorą, miłością i wszystkimi innymi chrześcijańskimi cnotami na bohaterskim poziomie, w skrócie, swoją nadzwyczajną świętością, zasłużyłeś na wieczną chwałę u Boga i ludzi.

Pokazałeś nam drogę, którą mamy iść, jasny przykład, jak mamy naśladować naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Byłeś tak drogi Bogu za swojego ziemskiego życia, że Jezus zstąpił na Twoje ręce i mogłeś tajemniczo i uprzejmie rozmawiać z Nim, patrząc na Niego swoimi oczami. Teraz jesteś Mu jeszcze droższy w niebie.

Prosimy Cię, wstawiaj się za nami u dobrego Boga. Polecamy Ci przede wszystkim potrzeby Kościoła w naszym chorwackim narodzie i na całym świecie; polecamy Ci wszystkich kapłanów, aby skutecznie głosili ludziom Radosną Nowinę zbawienia i prowadzili ich do prawdziwego pokoju w Bogu; następnie wszystkich naszych zakonników i zakonnice, aby poświęcali się dla Chrystusa i bliźniego; wszystkie nasze rodziny, aby żyły według Bożego prawa w zgody i miłości; naszą młodzież, aby wytrwała w świętych ideałach; naszych starców, chorych i wszystkich cierpiących, aby cierpliwie nieśli swój krzyż za Jezusem; umierających, aby umarli w łasce Bożej, i zmarłych, aby radowali się wiecznym światłem nieba.

Przez Ciebie niech będzie wieczna chwała i uwielbienie Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu: „Bóg jest cudowny w swoich światach!”

Amen.

Kompletną listę odpowiednich modlitw znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy