Modlitwy, Modlitwy do swietych

Modlitwa do świętej Filomeny

Modlitwa do świętej Filomeny

Modlitwa do Świętej Filomeny, wiernej świętej i męczenniczki, spełni Twoje pragnienia i obdarzy Cię miłością i miłosierdziem.
O wierna i sławna męczenniczko, święta Filomeno, która dokonujesz tak wielu cudów na naszą korzyść, zmiłuj się nade mną. Znasz mnogość i różnorodność moich potrzeb.
Patrz na mnie u swoich stóp, jestem pełen nędzy, ale i nadziei. Proszę o Twoją miłość, o święta! Wysłuchaj mojej modlitwy z miłosierdziem i uzyskaj od Boga korzystną odpowiedź na moją pokorną prośbę: (Wypowiedz swoje intencje modlitewne…)
Modlę się, aby przez Twoje zasługi, przez szyderstwo, cierpienia i śmierć, które przeszłaś, zjednoczona z zasługami męki i śmierci Jezusa, otrzymać to, czego szukam od Ciebie. W radości serca obdarz mnie błogosławieństwem Bożym.
Panie Jezu, niech się spełni Twoja wola.
Amen.
Ojcze naszZdrowaś MarioChwała Ojcu
Módl się do Świętej Filomeny, ponieważ cierpiała dla miłości i wiary!
Trudne życie wspomnianej świętej rozpoczęło się w wieku 13 lat, gdy cesarz rzymski Dioklecjan wezwał jej rodziców do Rzymu. Zrobił to w celu przyłączenia ich miasta do Cesarstwa Rzymskiego, a następnie zakochał się w Filomenie ze względu na jej piękno i zachowanie.
Postanowił, że pragnie się z nią ożenić, a rodzicom oferował ogromne bogactwo i wolność ich państwa, jeśli się zgodzą.
Zgodzili się, ale Filomena odmówiła, ponieważ złożyła ślub czystości Jezusowi Chrystusowi. Pomimo namów, nie zmieniła zdania i została wysłana do więzienia.
Podczas oczekiwania na egzekucję ukazała się jej Matka Boża i powiedziała jej, że wytrzyma cierpienia, ponieważ czeka ją wieczne życie jako nagroda.

Całą listę modlitw do świętych znajdziesz tutaj: Modlitwy do świętych

Powiązane wpisy