Modlitwy, Odpowiednie modlitwy

Molitwa o czystość

Modlitwa o czystość

Dla zachowania czystości zawsze trzeba pamiętać słowa Jezusa: „Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie.”

Więc przede wszystkim jest to modlitwa, a następnie częste przyjmowanie sakramentów Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej. Powinniśmy być czujni wobec emocjonalnej i duchowej czystości wobec innych i mądrze wybierać, z kim będziemy dzielić nasze serce, emocje i myśli. Nasze serce powinniśmy chronić za wszelką cenę. Bóg pobłogosławi tych, którzy szukają Go czystym sercem.

Modlitwa o czystość

Panie Jezu, Twoje spojrzenie jest wyrazem Twojej miłosiernej miłości. Naucz mnie patrzeć na moich braci i siostry Twoim spojrzeniem. Uwolnij mnie od spojrzenia, które zabija moje godność i godność moich bliźnich. Uwolnij mnie i zachowaj od pożądania oczu, ciekawości i zepsutego patrzenia. Nie pozwól, aby przez moje spojrzenie do mojego serca wkradł się duch niszczenia rozpusty i wszelkie inne zło. Miłosierny Jezu, za wstawiennictwem Najświętszego Serca Maryi, daj mi czyste serce i czyste spojrzenie, aby zawsze widzieć Ciebie w moich bliźnich.
Amen.

Modlitwa św. Józefowi o czystość

Święty Józefie, stróżu dusz dziewiczych, Twojej wiernie powierzono sama niewinność, Jezus Chrystus i Dziewica Maria: z tego podwójnego drogocennego zastawu – Jezusa i Marii – proszę Cię, abyś mnie ustrzegł od wszelkiej nieczystości, abym zawsze służył Jezusowi i Marii z nieskalanej duszy, czystego serca i szlachetnych zamiarów. Strzeż mnie od każdej grzesznej myśli, spojrzenia, pragnienia i czynu. Spraw, aby w mojej duszy zawsze kwitł biały lilia czystości.
Amen.

Modlitwa o dar czystości

Panie Jezu Chryste, nazwałeś błogosławionymi tych, którzy mają czyste serce i obiecałeś im, że zobaczą Boga. Często tracę Cię z oczu, a w sercu pojawiają się egoizm, zazdrość i inne złe skłonności. Z powodu braku skromności i nadmiernej ciekawości, moje myśli i uczucia wypełniają niepewność i niepokój.

Wtedy tracę radość wiary i światło sumienia. Trudno mi się modlić, moje serce jest puste, a miłość do bliźnich słabnie. Jednakże, Panie, pragnę nowego i autentycznego życia, pragnę wewnętrznego pokoju. Dlatego proszę o Twoją drogocenną krew, aby mnie oczyściła. Chcę ponownie przyjąć Cię z czystym sercem i dzielić Twoją miłość z wszystkimi ludźmi. Niech Twoje rany przypominają mi, jak bardzo mnie kochasz. Niech Twoja krew wzmacnia mnie w próbach i niebezpieczeństwach. Niech Twój anioł wybawi mnie od grzesznej okazji.

Duchu Święty, daj mi swoją mądrość, abym rozróżniał prawdziwą miłość do innych od szukania samego siebie, abym umiał dawać i przyjmować w szczerości, łączyć prostotę i bliskość z ludźmi.

Maryjo, Matko cudownej miłości, pragnę nosić Jezusa zawsze w sercu, tak jak Ty. Niech Twoja pokora naucza mnie delikatności i zaufania, abym stał się czystym kielichem krwi Twojego Syna.
Amen.

Całą listę modlitw okolicznościowych znajdziesz tutaj: Odpowiednie modlitwy

Powiązane wpisy