Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej zakorzeni w Twoim sercu Najświętszą Dziewicę. Módl się, aby mocno cię trzymała i prowadziła przez życie.
Modlitwa na każdy dzień nowenny: Boże mój! Wierzę w Ciebie, kłaniam się Tobie, ufam Tobie i kocham Cię. Proszę Cię, abyś przebaczył tym, którzy w Ciebie nie wierzą, nie czczą Cię, nie ufają Tobie i nie kochają Cię.
Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty, kłaniam się głęboko przed Tobą i ukazuję Ci Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego we wszystkich sanktuariach świata, jako zadośćuczynienie za zniewagi, świętokradztwo i obojętność, którymi obrażają Cię. Przez ogromne zasługi Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi proszę Cię o nawrócenie biednych grzeszników.
Amen.
Następnie módlcie się o konkretny dzień:
Pierwszy dzień
„Serce Maryi jest centrum orędzia fatimskiego.” Maryja jest Matką Boga, matką Syna Bożego i duchową matką wszystkich dzieci Bożych; matka Stwórcy i stworzeń. Dlatego jej macierzyństwo jest uniwersalne. Jest to pierwszy powód istnienia tak wzniosłej istoty. Dziewica jest zatem zainteresowana jako matka swoim Synem i swoimi duchowymi dziećmi, które w Fatimie nazywa „biednymi grzesznikami”. Bolą ją dwie rzeczy: pogarda Syna, który jest Bogiem, i wieczne zatracenie dzieci, które trafiają do piekła. Dlatego Jej Serce jest otoczone płomieniami i cierniami. Ta symbolika jest wyrazem straszliwej rzeczywistości, uzupełnionej o zawsze smutną twarz. Główny apel Matki Uniwersalnej w Fatimie brzmi: „Niech już nie obrażają naszego Pana, który został już tak bardzo znieważony!” Inwokacja: Mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, szczególnie tym, którzy tego najbardziej potrzebują, Twojego miłosierdzia. Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Drugi dzień
Módlcie się i czyńcie ofiary za grzeszników. Drugie potężne wołanie naszej niebieskiej Matki w Fatimie jest następujące: „Módlcie się i czyńcie ofiary za grzeszników… Wiele dusz ginie, ponieważ nie ma nikogo, kto by się za nie modlił i składał ofiary…”. To jest istota przesłania, podwójnie skierowana do Boga i do ludzi, prawdziwy krzyk podwójnie zranionej Matki. Teologia grzechu jest jasna: każdy grzech jest oszczepem na cześć Jezusa, pluciem w twarz, policzkiem, cierniem wbitym w skroń. Grzech jest pogardą dla majestatu Bożego i to bardziej boli Matkę Bożą niż zniewagi kierowane pod jej adresem. Syna i Matkę dzieli ten sam los: reputacja, honor, szacunek i obelgi, pogarda i pogarda. Grzech, zło dotyka Boga, gdyż hańbi Go, zniekształca i rujnuje człowieka. Dlatego Matka zaprasza nas do swego Serca, które zawsze było i jest symbolem miłości, dobroci i miłosierdzia. A wezwanie do serca jest ostatnim wezwaniem nadziei. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Dzień trzeci
Bardzo kocham Jej Serce! To jest takie dobre! Co Maryja zrobiła w Fatimie? Ofiarowała siebie, swój wpływ u Boga, ofiarowała w symbolu serca swoją dobroć i miłosierdzie, swoje pośrednictwo, aby pojednać znieważających i obrażonych, winnych i karzącego. Ofiarowała siebie, wstawiając się niechętnie w Kanie. Na tym polega piękno cudu fatimskiego, poprzez który w cudowny sposób wskazuje on na rolę jego powszechnego macierzyństwa. O co prosiła, co ogłosiła? To samo powiedziała Łucji: „Moje Niepokalane Serce będzie dla was ucieczką i drogą, którą was poprowadzę do Boga.” Wezwanie: Mój Jezu… Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Czwarty dzień
To jest Serce naszej Niebieskiej Matki! Serce dziewicy jest centralnym punktem całego jej życia, centrum wszystkich jej tajemnic. Serce – to ona w całej swej wzniosłości i pięknie! Dlatego serce. Jest też przymiotnik: Bezgrzeszny! Jest czysta, święta, bo zawsze była pełna łaski, wypełniona świętością i łaską Boga. Dlatego było stosowne, aby zainicjował pod siebie Syna Bożego. Od tego czasu te dwa serca biją melodie Boga, zawsze zjednoczone radością i cierpieniem, myślą i wolą. Serce Matki Bożej jest powodem wszelkich nabożeństw, które celebrują Jej przymioty i świętość. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Piąty dzień
Serce Maryi, bądź naszym zbawieniem! Odsłaniając swoje Niepokalane Serce, Matka mówi nam, że stawką jest także nasze serce, serce zatrute, przepełnione goryczą. Tam jest źródło wszystkich naszych ziemskich nieszczęść. Należy wpuścić do serc Boski prąd życia, aby je oczyścić, a krew Serca Jej Syna, aby je odnowić i ożywić. Kiedy nasze serce stanie się czyste i szlachetne jak jej, wtedy wszystko zostanie odnowione, życie i miłość rozkwitną. W Fatimie Matka Boża podkreśliła nabożeństwo do Niepokalanego Serca, pragnąc zakorzenić się w świecie, w tym naszym świecie, który jest ukształtowany przez nasze serca pełne słabości, grzechu, nieczystości i nienawiści. Maryja obiecała wiele w Fatimie, udostępniła nam wszystkim swoją rolę pośredniczki i matki. Prosi nas o nabożeństwo do Jego Serca, co oznacza: zaufanie, szacunek, podziw i oddanie. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Dzień szósty
Modlitwa i ofiara Modlitwa i ofiara. To rozpoczyna wielki powrót do Boga. Matka Boża kieruje nas do swego Niepokalanego Serca. Teologia Niepokalanego Serca wywodzi się z teologii bezgrzeszności i cała jest do niej skierowana. Niepokalane Serce jest otchłanią wielkości i światła. Dziewica przeciwstawia straszliwą powódź grzechu wielkości i pięknie bezgrzeszności. Oto najgłębszy sens orędzia fatimskiego. Matka Boża wie, że nasza natura nie jest przyzwyczajona do wyrzeczeń i wytrwałej modlitwy. Dlatego w Fatimie zaprasza nas do codziennego odmawiania różańca w tajemnicach, które jednoczą nas z życiem Jezusa przez Maryję. Ustaliła pięć pierwszych sobót jako ćwiczenie, które nas przybliża do Niej, aż modlitwa stanie się naszym oddechem i pokarmem; a przyjemności w tych dniach są ćwiczeniem dla ducha i ciała, aby wzmocnić się w walce z grzechem. Jej Serce będzie z nami w tych chwilach walki, a także w ostatniej godzinie, jak obiecała. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Siódmy dzień
„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby modlić się o pokój na świecie.! (13 maja 1917) Biała Dama przy fontannie jaśniejszej niż słońce poprosiła trzech pastuszków o modlitwę na Różańcu Świętym o pokój na świecie i koniec wojny. Powtarzała tę prośbę przy każdym objawieniu, a w jednym nazywała siebie Matką Bożą Różańcową. Różaniec jest modlitwą kontemplacyjną, modlitwą zadośćuczynienia, modlitwą, która stawia nas w pozycji dzieci Bożych przed Ojcem niebieskim, w tajemnicach życia Chrystusa, które przemieniają nasze życie; modlitwa, która łączy nas z Maryją, z którą modlimy się i obserwujemy wielkie rzeczy. Taka modlitwa, takie wielkie, święte i proste słowa powinny uczynić nasze dusze wielkimi i świętymi. Matka Boża pragnie, aby naszemu różańcowi towarzyszyła ofiara i zadośćuczynienie. Tylko w ten sposób nasze serce zostanie oczyszczone i upodobnione do Jej, a różaniec stanie się potężnym narzędziem. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Ósmy dzień
„Przychodzę z Nieba.” Jak mało zdajemy sobie sprawę z Bożego Nieba, które jest naszą ojczyzną i dziedzictwem. Jezus to obiecuje: miłosiernym, ubogim w duchu, czystemu sercu… Zapomnieliśmy o Niebie i o ostatecznych rzeczach człowieka. Przypomina nam o nich Matka Boża Fatimska: widzenie piekła, czyśćca i nieba. Przyszła, aby wskazać nam drogę do Nieba, aby ponownie zaprosić nas do Nieba, które obiecał nam Jezus i gdzie przygotował dla nas mieszkania. Widząc piekło, Matka Boża w Fatimie odwraca naszą uwagę. Wzbudza w nas zbawienny strach. Matka Boża Fatimska wprowadza nas na drogę mądrości i wiary. Zaprasza nas do nieba i jednocześnie modli się za dusze w czyśćcu. Będąc na ziemi, musimy żarliwie modlić się, aby Pan chronił nas przed ogniem piekielnym. Jeśli staniemy się jak dzieci, jak pasterze z Fatimy, wejdziemy do Nieba. Bo takimi jest Królestwo Niebieskie. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Dziewiąty dzień
„W końcu moje Serce zatriumfuje.” Orędzia Fatimskie przepowiadają tragiczne chwile dla ludzkości, ukazują nam tajemnicę zła, jego niszczycielską moc z konsekwencjami w czasie i wieczności, w tym życiu i w następnym. Ale Matka Boża daje nam swoje Serce jako schronienie i akt poświęcenia się Jej Sercu jako środek zapobiegania złu. Matka Boża zaprasza nas do życia sakramentalnego: spowiedź i Komunia w nieprzerwanej kolejności przez pierwsze pięć sobót, modlitwa Różańca Świętego, refleksja nad Jej tajemnicami w towarzystwie Matki Bożej, a wszystko to na cześć Jej Niepokalanego Serca, z modlitwą w intencji zadośćuczynienia za ciężkie przewinienia i nawrócenia grzeszników. Celem tego nabożeństwa jest zbawienie „biednych grzeszników” na wieczność. Maryja ze swoim Sercem owiniętym cierniami zaprasza nas do dobrowolnych ofiar. Ona nas wzywa i potrzebuje. Poddajmy się płomieniowi miłości Jej Serca, aby zatriumfował w nas i podbił serca wszystkich ludzi. Wezwanie: Mój Jezu…Matka Boża Fatimska! Módl się za nas! Niepokalane Serce Maryi! Módl się za nas! Słodkie Serce Maryi! Bądź naszym zbawieniem! Błogosławieni Franciszku i Hiacynta! Módl się za nas!
Całą listę nowenn znajdziesz tutaj: Nowenna
Jedna odpowiedź do “Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej”
Komentowanie zablokowane