Modlitwy, Nowenna

Nowenna do Świętej Rity

Nowenna do św. Rity

Nowenna do św. Rity – świętej niemożliwego
Przez dziewięć dni odmawia się specjalną modlitwę na każdy dzień, po której następuje różaniec do św. Rity i litanie do św. Rity.

1. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen Święta Rito, moje troski prowadzą mnie do Ciebie. Zwracam się do Was pełen ufności. Nazywasz się pomocnikiem w sytuacjach beznadziejnych, ponieważ pomogłeś już ludziom, którzy szukali Twojego potężnego wstawiennictwa. W swoim bolesnym i pokornym życiu bardzo kochałeś i dzięki tej miłości Pan odpowie na nasze modlitwy.

Święta i błogosławiona Rito, Twoje modlitwy są ważne przed Bogiem, dlatego proszę Cię o wstawiennictwo Twojej siostry w tej mojej potrzebie [wypowiedz potrzebę]. Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty wyznaczył Cię na potężnego pomocnika, proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce Cię wysławiało: Dopóki Bóg daje nam tu życie, pozwól nam oddajcie chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

2. dzień
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, jesteś Świętą w sytuacjach beznadziejnych. Jesteś osobą do której dzwonię w trudnych chwilach mojego życia. Tak nazywali Cię ci, którzy doświadczyli Twojego potężnego wstawiennictwa. Ja też chcę Cię tak nazywać, wierzę w Twoją pomoc i miłość.

Ta miłość może tak wiele zdziałać przed Bogiem, dla mojego życia i tej mojej potrzeby [wypowiedz potrzebę]. Proszę, drogi święty, wstawiaj się za mną jako siostra przed Tym, który daje tak wiele dobra. Przez Ciebie On mi pomoże i da mi to, czego potrzebuję, bo na to liczę w żywej wierze, którą Ci ofiaruję. A Ty Święta Rito wyproś łaskę czystości mojego serca, aby i moja modlitwa przed Bogiem była skuteczna.

Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty wyznaczył Cię na potężnego pomocnika, proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce mogło Cię wysławiać. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

3. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Twoja droga życia, Święta Rito, była pełna cierpień. Kielich Pański był częścią tego cierpienia. Żaden ból cię nie ominął. Z własnego doświadczenia wiesz tylko o cierpieniu i zmartwieniach. Abyście zrozumieli moje trudności i modlitwę. W Twojej obecności wzrasta moja ufność w Twoją pomoc u Miłosiernego Ojca.

Pan dał wam wiele znaków w waszych ciężkich cierpieniach, abyśmy mogli je wysłuchać i zaczerpnąć nową nadzieję. Dlatego zwracam się do ciebie; poproś Najwyższego o tę moją potrzebę [wypowiedz tę potrzebę] w sposób siostrzany. Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty uczynił cię potężnym pomocnikiem; proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce Cię chwaliło. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

4. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, byłaś jedną z nas. Poczułeś to samo co my. Ty, podobnie jak ja, musiałeś zmierzyć się z trudnym losem. Jest w Tobie tyle człowieczeństwa, że czuję się blisko Ciebie. To daje mi nadzieję, kiedy zwracam się do Was w modlitwie. Zawsze byliście blisko Boga w głębokiej i żywej komunii z Odwiecznym, dlatego też możecie nas do Niego prowadzić. Możesz nas zrozumieć. Prosimy, pomóż nam zrozumieć i zaakceptować Jego decyzje i wolę z miłością i wiernością.

Proszę Cię kochana Święta o wstawiennictwo za mną jako siostrę w tej mojej potrzebie [wypowiedz potrzebę] i uproszenie łaski przedstawienia wszystkich moich trosk Opatrzności Bożej i Jego miłosierdziu. Święta Rito, teraz Kościół Święty uczynił Cię potężną pomocą; proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce Cię chwaliło. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

5. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, spójrz także dzisiaj na tę moją trudność [wypowiedz potrzebę], która mnie przytłacza, powoduje tak wiele bólu… Moje serce jest zranione, moja dusza płacze, jesteś moją jedyną nadzieją jako wielki i potężny orędownik.

Spójrz na mnie, mój drogi Święty, zabierz ode mnie wszystko, co przeszkadza mi być dzieckiem Bożym i wyproś mi łaskę prawdziwej hojności i życia wolą Bożą. Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty uczynił cię potężnym pomocnikiem; proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce Cię chwaliło. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

6. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, naucz mnie, że ja także mogę wzrastać i odczuwać głębię Bożej miłości. Mocny i potężny orędowniku, który nigdy nie odmówiłeś nikomu, kto prosił o Twoje wstawiennictwo, weź tę moją potrzebę [wypowiedz potrzebę] w swoje ręce, abym w jedności z Tobą i we właściwym duchu prosił o pomoc.

Prowadź mnie do Boga. Naucz mnie modlić się w imieniu Jezusa Chrystusa: „Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja…” Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty wyznaczył Cię na potężnego pomocnika, proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdźcie mi z pomocą, aby moje serce wysławiało. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

7. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, przed naszym najświętszym Bogiem każdy stoi jako grzesznik. A ja jestem jednym z nich. W tej trosce i potrzebie [wypowiedz potrzebę] uświadomiłam sobie, jak bardzo jestem zależna od Boga i Jego pomocy.

Ile razy w życiu sprzeciwiłem się Bogu i szukałem jedynie własnej korzyści. Teraz to rozumiem i uświadamiam sobie swój grzech. Żałuję i Pan mi przebaczył w swoim wielkim miłosierdziu, ale korzenie tkwią gdzieś głęboko w moim wnętrzu, pomóż mi całkowicie oddać się Panu i przyjąć wolę Bożą. Przez Twoją modlitwę, Święta Rito, wypraszam łaskę Bożą dla mnie i za wszystko, o co się modlę, abym mógł wielbić i wysławiać Pana naszego Jezusa Chrystusa, oddając Ci chwałę całym sercem. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

8. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, wiem, że wszelkie trudności i cierpienia mają swój sens. Troskę i ból, który noszę w sercu, składam teraz w Twoje ręce [wypowiedz potrzebę], ufając w Twoje potężne wstawiennictwo i otrzymaną łaskę. Teraz rozumiem, że całe moje życie, piękne i trudne godziny pochodzą od mądrego Boga. Teraz jestem pewna Bożej miłości i obecności. Pomóż mi odkryć głębszy sens tego cierpienia i odkryć przez nie sens Bożego planu, abym mógł podążać za Jego świętą wolą.

Naucz mnie znajdować rozwiązanie i siłę w prawdzie. Pomóż mi zmienić mroczne i niezrozumiałe sytuacje na lepsze. Wtedy będę gotowa na Boże miłosierdzie, Jego dobroć i dobroć, których doświadczę za Twoim wstawiennictwem. Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty uczynił cię potężnym pomocnikiem; proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce Cię chwaliło. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

9. dzień
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Święta Rito, pomóż mi znosić w pokorze i ufać Tobie wszystkie moje ciężary, które mnie przytłaczają, kłopoty, które mnie spotykają [wypowiedz potrzebę]. Dziękuję Ci za Twoją miłość i wierność i proszę, abyś dziś i w przyszłości traktował moje kłopoty jako swoje własne. Dajesz mi wiedzę w moich cierpieniach, Twój los pokazuje mi, co znaczy być blisko Boga w najtrudniejszych chwilach.

Pozwól mi poznać, abym z wierną ufnością spoglądał w przyszłość, abym był bardziej usatysfakcjonowany i spokojny na swojej życiowej drodze. Drogi, wierny i potężny orędowniku, wstawiaj się za mną jako siostra przed Mądrością Wieczną i wyproś u Niego w tej mojej potrzebie łaskę, której teraz potrzebuję. Byłeś jednym z nas, a teraz Kościół Święty wyznaczył Cię na potężnego pomocnika, proszę, spójrz na mnie w potrzebie i przyjdź mi z pomocą, aby moje serce mogło Cię wysławiać. Póki Bóg daje nam tu życie, oddajmy chwałę Świętej Ricie. Zawsze sławna Rita zostaje ukoronowana w niebie.

DALEJ: Różaniec do św. Rity i Litania do św. Rity.

Dla większej skuteczności módlcie się także: Modlitwa do Św. Rity

Całą listę nowenn znajdziesz tutaj: Nowenna

Powiązane wpisy