Modlitwy, Modlitwy do swietych

Modlitwa do św. Dominika

Modlitwa do św. Dominika

Modlitwa do św. Dominika służy temu, aby nas postawić na właściwej drodze w wychowaniu młodych ludzi i abyśmy byli prawdziwymi wychowawcami wiary.
Módlmy się.
O święty Dominiku Savio, który w szkole św. Jana Bosko nauczyłeś się kroków młodzieńczej świętości, pomóż nam naśladować twoją miłość do Jezusa, twoje pobożne uczucia wobec Maryi, twoje apostolskie zapały dla dusz; daj nam przyjąć twoje hasło „Lepiej umrzeć niż grzeszyć!”.
Ty, który pod kierownictwem św. Jana Bosko osiągnąłeś doskonałość w modlitwie, poświęceniu i radości w krótkim życiu, obdarz nas również zapałem i wytrwałością w służbie Panu.
Ochroń wszystkich młodych ludzi, których spotykamy, aby wzrastali w czystości i hojności, w otwartej rozmowie z rodzicami i wychowawcami, aby byli nosicielami nowości i radości życia.
Daj nam, abyśmy, podobnie jak św. Jan Bosko, byli przyjaciółmi Bożymi i przyjaciółmi młodych, prawdziwymi wychowawcami wiary, aby nasza praca wychowawcza przyniosła owoce łaski i świętości.
Panie, Boże życia i radości, Ty dałeś Kościołowi Dominika Savia jako znak młodzieńczej nadziei i świętości, daj, aby nasi młodzi ludzie, podobnie jak św. Dominik, wzrastali w czystości i miłości, a nam udziel łaski, abyśmy, podobnie jak św. Jan Bosko, byli prawdziwymi wychowawcami wiary, siewcami radości i świętości.
Amen.

Całą listę modlitw do świętych znajdziesz tutaj: Modlitwy do świętych

Powiązane wpisy