Aktualności

Najpiękniejsze kolędy kościelne

Najlepsze kościelne bożonarodzeniowe pieśni

Jeśli chodzi o muzykę bożonarodzeniową, melomani mogą wybrać spośród mnóstwa niesamowitych piosenek. Od klasycznych kolęd, które stale grane są w radiu, po wiejskie kolędy, które chwytają za serce tak bardzo, że wyciskają łzy z oczu – istnieje kolęda na każdą okazję i każdy nastrój.
Czujesz radość? „Jingle Bells”!  czy „No Place Like Home for the Holidays” z pewnością trafi wtedy we właściwą nutę. Kiedy pomyślisz o prawdziwym znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia, religijne kolędy są odpowiedniejsze, jako że przywołują spokój, miłość i radość tego okresu, jak żadne inne.
Tradycyjne kolędy – od klasyków takich jak „O małe Betlejem” po „Anioły śpiewają na wysokościach” – opowiadają biblijne historie bożonarodzeniowe i przypominają o zastanowieniu się nad prawdziwym znaczeniem tego święta. W wykonaniu takich artystów jak Nat King Cole i Josh Groban są źródłem wzruszeń oraz refleksji. Współczesne składanki takich grup jak Pentatonix dodają hymnom bożonarodzeniowym współczesnego sznytu, który z pewnością przypadnie słuchaczom do gustu.  Wyjątkowa interpretacja „The First Noel” w wykonaniu Carrie Underwood z pewnością wywoła ciarki na plecach!

23 kolędy kościelne

Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy (czytaj: pilnie potrzebujesz wesołej świątecznej muzyki!!), czy szukasz ulubionych utworów do odtworzenia podczas dekorowania choinki, na pewno będziesz chciał skorzystać z propozycji z naszej listy kolęd:

1: „In the Gloomy Midwinter” w wykonaniu Jamiego Culluma

Wyjątkowe wykonanie utworu „In the Bleak Midwinter” Jamiego Culluma to coś, czego będziesz chciał słuchać w kółko. Ten poetycki i poruszający hymn powinien być naszym zdaniem bardziej popularny. Teksty przedstawiają scenę narodzin Jezusa Chrystusa: „Nasz Bóg, niebo go nie zatrzyma / Ani ziemia nie ucieknie / Niebo i ziemia uciekną / Kiedy przyjdzie rządzić / W ponury środek zimy / Pan Bóg Wszechmogący – Jezus Chrystus .”

2: „We Three Kings” w wykonaniu Dolly Parton

Dolly Parton przedstawia ponadczasową wersję klasycznej amerykańskiej kolędy napisanej przez Johna H. Hopkinsa Jr. około 1857 roku .Czysty i wyraźny głos Dolly czule opowiada historię trzech mędrców, którzy podróżowali, aby odwiedzić nowonarodzonego Jezusa, tęskniąc za gwiazdą, która „poprowadzi ich ku Twojemu doskonałemu światłu”.

3: „Słuchajcie! Anioły śpiewają” w wykonaniu Vince Guaraldi Trio

Nie można powstrzymać się od śpiewania wraz z doskonale dobranymi głosami artystów w tym nostalgicznym utworze z „A Charlie Brown Christmas”.

4: „Dziecko Maryi” w wykonaniu Harry’ego Belafonte

Piosenka Harry’ego Belafonte sprzedała się w milionach egzemplarzy od czasu jej wydania w 1956 roku. Stanowi ona część albumu „An Evening With Belafonte”.

5: „Zastanawiam się, kiedy chodzę” w wykonaniu Harry’ego Connicka Jr.

Ten chrześcijański hymn ludowy jest dobrze znany, ale wersja Harry’ego Connicka Jr. jest nie do pobicia.

6: „On Clear Midnight” w wykonaniu Norah Jones

Norah Jones nadaje tej kolędzie – której początki sięgają piosenki Edmunda Searsa z 1849 roku – odświeżającego, jazzowego akcentu.

7: „Anioły śpiewają na wysokości” w wykonaniu Josha Grobana

Ta kolęda pochodzi z połowy XIX wieku i opiera się na melodii hymnu „Chwała”. Okładka Josha Grobana jest również prawdziwie wyjątkowy

8: „U Staja Lullaby” w wykonaniu Sarah McLachlan

Sarah McLachlan wykonała cover tej słynnej świątecznej piosenki na swoim drugim świątecznym albumie „Charolija”, który wydała w 2016 roku.

9: „O Little Bethlehem” w wykonaniu Nat King Cole’a

Ta kolęda o miejscu narodzin Jezusa została napisana ponad 150 lat temu przez Phillipsa Brooksa, biskupa, który odwiedził Betlejem w Wigilię Bożego Narodzenia. Kultowy głos Nat King Cole’a sprawi, że będzie to wspaniałe przeżycie muzyczne

10: „The First Noel” w wykonaniu Carrie Underwood

Istnieje wiele wersji tej chrześcijańskiej piosenki bożonarodzeniowej, ale piękna wersja country w wykonaniu Carrie Underwood jest jedną z naszych ulubionych.

11: „Ave Maria” w wykonaniu Michaela Bublé

Nieoficjalny król Bożego Narodzenia, Michael Bublé, użycza swojego charakterystycznego wokalu w tej religijnej piosence, której warto posłuchać o każdej porze roku.

12: „O Come, Come Emmanuel” w wykonaniu Lauren Daigle

Słuchacze z pewnością będą pod ogromnym wrażeniem  tego religijnego klasyka bożonarodzeniowego w wykonaniu Laury Daigle.

13: „Hallelujah” w wykonaniu Jeffa Buckleya

Słynna wersja „Hallelujah” Jeffa Buckleya nigdy nie straci swojego uroku. Sugerujemy dodanie go do swojej playlisty i słuchanie przez cały rok.

14: „Little Drummer (Peace on Earth)” w wykonaniu Binga Crosby’ego i Davida Bowiego

Legendy muzyki Bing Crosby i David Bowie stworzyli zaskakującą świąteczną kolędę, która z pewnością na stałe zagości na Twoich wakacyjnych playlistach.

15: „Cicha noc” w wykonaniu Pentatonix

Wszystkie reinterpretacje piosenek bożonarodzeniowych a cappella w wykonaniu Pentatonix są świetne, ale ta jest naszym zdaniem jedną z najlepszych.

16: „Radujcie się, wszystkie narody” w wykonaniu Jeremy’ego Riddle’a

Jeremy Riddle, autor tekstów i pastor, wnosi pozytywne i inspirujące brzmienie do tego świątecznego klasyka.

17: „Czy słyszysz to, co ja słyszę?” w wykonaniu Whitney Houston

Ten słynny bożonarodzeniowy hit, napisany w 1962 roku przez Noëla Regneya i Glorię Shayne Baker, brzmi jeszcze lepiej, gdy śpiewa go Whitney Houston.

18: „What a Child This Is” w wykonaniu Brada Paisleya

Brad Paisley dodaje folkowy akcent (swoją gitarą i głosem) tej religijnej kolędzie napisanej w 1865 roku.

19: „Słuchajcie! Wierni wszyscy” w wykonaniu Celtic Woman

Ta irlandzka grupa muzyczna, składająca się wyłącznie z kobiet, zaskoczy Cię swoją wersją tej piosenki, która wita Jezusa na świecie.

20: „Come All the Faithful” w wykonaniu Céline Dion

Ta popularna melodia jest wykonywana przez chóry kościelne na całym świecie, jednak szczególnie podoba nam się jej unowocześniona wersja Céline Dion.

21: „He Will Rule Forever” w wykonaniu Chrisa Tomlina

Ta piosenka z drugiego świątecznego albumu Chrisa Tomlina, pełnego współczesnych kolęd.

22: „O Holy Night” w wykonaniu Mariah Carey

Jeśli jesteś fanem utworu „All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey z 1994 roku, będziesz zachwycony jej wyjątkową wersją tej przełomowej kolędy.

23: „Maria, czy wiedziałaś?” występ Pentatonix

Ta popularna kolęda została napisana z wyjątkowej perspektywy Maryi, matki Jezusa.

Zobacz także tę listę: Najsłynniejsze pieśni kościelne

Pełną listę aktualności znajdziesz tutaj: Aktualności

Powiązane wpisy